1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
defon
2 years ago
12

please try to respond all the questions on the photo. if not it’s fine but please help asap! this is linear and quadratic models

!!!

Mathematics
1 answer:
svp [43]2 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Tracy wants a bike that costs

$

105.25

. She earns

$

12.50

per hour for babysitting.

You might be interested in
The Jolly Maids clean three apartments in a weekend. The apartments have five, six, and four rooms, respectively. If they earn $
kondor19780726 [428]

Answer:

$20 per room

Step-by-step explanation:

5 + 6 + 4= 15

$300 % 15 = 20

$20 per room

7 0
3 years ago
. Higher Order Thinking Sid says 26 is<br> a multiple of 3. Is Sid correct? Why or<br> why not?
Nezavi [6.7K]
No because 26 isn’t in the multiples of three
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The ratio of 6th grade students to 7th grade students in a soccer league is 15:10. If there are 100 students in all, how many 7t
UNO [17]

Answer:

40 7th Graders

Step-by-step explanation:

First you add all of the students to get 25. Then you divide 100 by 25 to get 4 (this is gonna be your multiplier) now multiply each part of the ration by 4, and you get 60 6th graders and 40 7th graders :D.

5 0
3 years ago
The plot below shows the number of vegetables a group of teenagers eat in a day.
Verizon [17]
Probably c or d it will probably be wrong though
8 0
3 years ago
Help on this question it’s for khan academy ☹️☹️ pls
Hunter-Best [27]

Answer:

8

Step-by-step explanation:

80^2=8^2+x^2

80-64=x^2

16=x^2

x=4

4+4=8

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I have 7 cowry shells. If a dozen eggs (12 eggs) cost 3 cowry shells, how many dozens can I purchase?
    6·1 answer
  • What is the first step in evaluating the expression shown below?
    10·2 answers
  • What is 30 percent of 25
    13·1 answer
  • Can I get help on 4 and 5
    5·1 answer
  • 3 pineapples, 2 cabbages and 6 bananas cost a total of $27.
    15·1 answer
  • What’s the answer to this
    11·2 answers
  • Which ordered pair is a solution to the system of inequalities graphed here?
    7·1 answer
  • Solve &amp; Share
    5·1 answer
  • Can someone help me
    12·1 answer
  • Who's smart in math here can someone help me pls
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!