1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marysya12 [62]
3 years ago
9

An 8-bar package of soap sells for $4.00. What is the unit rate in cost per bar

Mathematics
1 answer:
LekaFEV [45]3 years ago
3 0
8 x .50 = $4.00
Therefore the answer will be .50
You might be interested in
Pls help me fill this one out
Sedbober [7]

Answer:

x=1

Step-by-step explanation:

Just look at the x axis and see where the coordinate lands on and it's 1

7 0
3 years ago
Ms. B drives a maximum of 10 miles per week. If she drives 5 days per week, how much per day?
DanielleElmas [232]

Answer:

2 miles about

Step-by-step explanation:

10 miles max divided by 5 days is two miles per day

7 0
3 years ago
What is 9 and 5/6 minus 5 and 3/4
dezoksy [38]
4.0833 sorry if i’m wrong luv did you want it in a fraction?
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Angles are always_____.
OlgaM077 [116]
Angles are always congruent
6 0
3 years ago
Pls pls help it is due todayyy
Pani-rosa [81]

Answer:

I did this today and its H

Step-by-step explanation:

Please lmk if im wrong, but im sure its right but js ;)

6 0
3 years ago
Other questions:
  • EXPERTS/ACE/GENIUS ( and people that wanna help answer plz!!)
    15·1 answer
  • A muffin recipe, which yields 12 muffins, calls for 2/3 cup of milk for every 1 3/4 cups of flour. The same recipe calls for 1/4
    7·1 answer
  • MATH HELP!!!!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • What are the approximate solutions of 7x^2 4x-9=0??
    14·1 answer
  • When solving problems with units we sometimes ____ to get the units the same.
    12·2 answers
  • Solve 3x-2y=15 for y?
    15·1 answer
  • a woodworker wants to cut a board that is 6.432 feet long into 4 equal-length pieces. How long will each of the cut boards be?
    14·1 answer
  • Use the function below to find f(4).<br> f(x)= 1/3•4^x
    11·1 answer
  • What is 16 times 4? help
    10·2 answers
  • Yang owed two credit cards with balances of $7,500 and $3,500. The card with the $3,500 balance charged 1.4% more than the other
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!