1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dennis_Churaev [7]
2 years ago
12

Help I cant solve this question

Mathematics
1 answer:
Ulleksa [173]2 years ago
3 0

Answer:

8 because if you add 1 ×8 you will get the answer 8

You might be interested in
In this exercise, find the area of the shaded part.
ivann1987 [24]
Since that angle is 45 degrees, the white triangle is an isosceles triangle. Therefore, the hight of the big triangle is equal to 12. The are of the shaded triangle is 4x12/2 = 24
5 0
2 years ago
Will give Brainly plz look at the picture
pav-90 [236]

Answer:

-3

Step-by-step explanation:

7+(-10) = -3 plz brainliest

8 0
3 years ago
What is the some of the finite arithmetic series?​
garik1379 [7]

Answer:

455

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
If a quadrilateral has exactly 2 lines of symmetry, and both are angle bisectors, then which statement would be true
aleksley [76]

- I think it's possibly this "The figure must be a square because the diagonals of a square bisect the right angles." but there's also "The figure must be a rhombus because it has exactly 2 pairs of congruent angles." buuut since the first one seems more better i'm assuming then that's probably the right answer.

5 0
4 years ago
If 1 16 oz can cost. $1 how much is 8 40oz cans
Studentka2010 [4]

Answer:

8 I think

Step-by-step explanation:

I did 40÷16=2.5 then 2.5×8=20

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Choose the graph of the function given below.f(x) = 2x+1
    11·1 answer
  • What is the answer to this equation <br><br> h(x)= -9 - x; h(2k-5
    8·1 answer
  • A 5-pack of toy cars costs $4.95. What is the unit price?
    13·1 answer
  • HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!
    13·1 answer
  • 8,341 round to the nearest 1000
    10·2 answers
  • Which numbers are a distance of 4 units from −6 on a number line? Select the location on the number line to plot each point.
    9·1 answer
  • what is the absolute value of the difference in dollars between the flat fees the two companies charge​
    15·1 answer
  • When all of the reindeer fly at night, they might experience extreme temperature changes as they fly from state to state. They s
    11·1 answer
  • In an electrical circuit ,the voltage across a resistor is directly proportional to the current running through the resitor.If a
    14·1 answer
  • Translate each word phrase into a numerical expression
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!