1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
FrozenT [24]
2 years ago
14

Solve for x to the nearest tenth!

Mathematics
2 answers:
Charra [1.4K]2 years ago
6 0

Step-by-step explanation:

<em> </em><em>REFER</em><em> </em><em>TO</em><em> </em><em>THE</em><em> </em><em>ATTACHMENT</em><em>!</em><em>!</em>

<em>HOPE</em><em> </em><em>IT</em><em> </em><em>WILL</em><em> </em><em>HELP</em><em> </em><em>YOU</em>

tiny-mole [99]2 years ago
5 0

Answer:

my answer is 11.4

Step-by-step explanation:

solve for the first triangle which has both sides then solve the other

You might be interested in
Write and solve an inequality for x.
maksim [4K]

x + 2 > 5

x > 3

Answer is the 2nd option

x + 2 > 5; x > 3

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
15-0 = 0-15. True or False. Justify your statement.
faltersainse [42]

Answer:

False

Step-by-step explanation:

15-0=0

0-15=-15

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Need help asap!!!30 POINTS!!!!!
OlgaM077 [116]

Answer:

What is it?

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
6)2.1 + 18:9<br> What is the answer and the explanation
Lapatulllka [165]
2.1+18.9

The answer is going to be 21 because 9+1=10, you then carry the 1 for 8 so it’s going to be 9+2 which equals to 11 now you carry the 1 to the 1 so it’ll be 2. Therefore it’s 21.0 or just cancel out the 0 and just leave it as 21.
6 0
2 years ago
Does anyone know how to do this?
Lena [83]

Answer:

Each guest would get 6 party favors.

Step-by-step explanation:

First, we find out how many party favors Amy bought. 3 bags of 12 party favors equals 36 party favors (3x12)

So, divide 36 party favors by 6 guests, and you get the final answer of 6 party favors per guest.

Hope this helps!!

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Help me pls really need help
    14·2 answers
  • Amy bought 0.4 kg of tomatoes for $4.00.<br><br> What is the cost in dollars per kg of tomatoes?
    8·2 answers
  • Which pairs of angles are alternate exterior angles?
    15·2 answers
  • 12.50+0.40e=14.75+0.25e
    10·1 answer
  • Susan plans to make 4 pies for a family reunion. There will be 32 people at the reunion. How much pie will each person get if ea
    7·1 answer
  • Can someone please help me thanks
    9·1 answer
  • How many cups are in 16 quarts? 1 quart = 4 cups
    14·2 answers
  • A partir del resultado obtenido ;con​
    12·1 answer
  • PLEASE ANSWER! WILL GIVE BRAINLIEST!
    11·1 answer
  • I tried to solve it but I still don't get it
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!