There are a total of 16 200 units with a total costs of 37 585.60 dollars. Now, Given with the choices for the answer, let's find out which one is correct. To be able to get the answer, simply divide the total costs, with the total number of units. => 37 585.60 dollars / 16 200 units => 2.3201 dollars per unit.Next, we need to round this cents to the nearest given options.Since the number next to hundredths is less than 5 , the let's round it to : => 2.32. - this is the correct answer.<span>
</span>
To solve the problem we must know about the Like terms and expressions.
<h3>What is an Expression?</h3>
In mathematics, an expression is a set of numbers, variables, and mathematical operations formed according to rules.
Given ;

To solve the algebraic expression,

To solve the problem we must know about the Like terms and expressions.
Learn more about Expression:
brainly.com/question/13947055
#SPJ1
Answer:
x = 20
Step-by-step explanation:
Answer:
4(x+5)
Step-by-step explanation:
Answer:
First one is (x+2.4)
Second one is 4(x+2.4)=14.8
Step-by-step explanation: