3.0? Im not sure but i this so
I encountered this problem before but it had an accompanying image and list of answer choices.
I'll attach the image and include the list of options.
Each unit on the grid stands for one mile. Determine two ways to calculate the distance from Josie's house to Annie's house.
A) Distance Formula and Slope Formula
B) Midpoint Formula and Slope Formula
C) Distance Formula and Midpoint Formula
<span>D) Distance Formula and Pythagorean Theorem
</span>
My answer is: D.) Distance formula and Pythagorean Theorem.
When looking at the image, I can visualize a right triangle. I'll simply get the measure of the long and short legs and solve for the hypotenuse.
Since the distance formula is derived from the Pythagorean theorem, it can be used to determine the distance from Josie's house to Annie's house.
Answer:
$2
Step-by-step explanation:
To get this number you can divide the cost by the amount of bars of soap.
12/6=2
20/10=2
Hope this helps!
Answer:
I have no idea Im so sorry i tried to understand all i could think of is x+y=99