1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
OlgaM077
[116]
2 years ago
14
4. Express each percent as a decimal number and
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
elena-s
[515]
2 years ago
8
0
.96 rounded off
1.40
1/96. 1/140
Send
il63
[147K]
2 years ago
5
0
A) 0.955 and 199/200
B) 1.40 or 1.4 and 1 2/5
C) 0.90 or 0.9 and 9/10
Send
You might be interested in
Carl and rita at breakfast at the local diner. Their bill came to $11.48. They gave their waitress a tip that wad 25% of the bil
WINSTONCH [101]
Answer:
(11.48*25%)+11.48
Step-by-step explanation:
4
0
3 years ago
A student can solve 20 problems in 30 minutes. How long would it take him to solve 50 problems? Answer fast please.
stiks02 [169]
The answer will be 60
7
0
2 years ago
Read 2 more answers
13/52 in simplest form
kogti [31]
13/52= 1/4 or .25
If you have a scientific calculator it really helps with simplifying numbers to the lowest term.
4
0
3 years ago
Evaluate: ab when a = 2 and b=4
worty [1.4K]
Answer:
8
Step-by-step explanation:
ab = 2 * 4 = 8
7
0
2 years ago
Read 2 more answers
At sea level, the speed of sound in air is linearly related to the air temperature. If it is
ivolga24 [154]
Answer:
S=3/5T+331
Step-by-step explanation:
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Minimize embedded content
8
·
1 answer
Can someone please check this (#4) for me?
5
·
1 answer
In the triangle ABC , Angle A = 46° and Angle B = 83°. How large is the exterior angle at C?
5
·
1 answer
If al|b, mZ1 = 10x + 2 and mZ4 = 5x + 13 , find mZ1 and m<2
10
·
1 answer
Elijah buys a one-pint bottle of juice for $2.88. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
9
·
1 answer
How do i even solve this?? i’m super confused anything would help. ty.
10
·
1 answer
Suppose there is a strong positive correlation between m and n. Which of the
10
·
2 answers
I need extra help please, -7y^2-2y^2+y^3y-2y+5y^3-2y
10
·
1 answer
4. The length of your rectangular vegetable garden
13
·
1 answer
Slove the inequality for u. <br> 23> u-2
14
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!