1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pavel [41]
2 years ago
12

Help me pls thank you

Mathematics
1 answer:
Marianna [84]2 years ago
7 0

Answer:

More than half the students scored 81 or better on the test

There were 12 students who scored 80 on the test

The same number of students scored between 81 and 90 on the test as scored between 61 and 80.

Step-by-step explanation: Please think this through, I don't know if I'm correct. It is either all or one of these

You might be interested in
1) 12 3/10 + (-5 1/4)
puteri [66]

Answer:

1. 7.05

2. 18.075

3.4.0375

4.135/68

3 0
3 years ago
Can y’all help me with this and you’ll get 20 points
VARVARA [1.3K]
The answers to your page the whole book is online with answer key
4 0
3 years ago
Lesson 2: Semester B Exam Algebra 1 B Unit 7
Oksana_A [137]

Answer:these weren’t all right

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Consider the following equation. -2x + 6 =[-2/3] + 5
Nataliya [291]

Answer:

that's my answer

hope it helps

3 0
3 years ago
Which of the following is the solution to |x|+5<1
n200080 [17]

Answer: No solutions

Step-by-step explanation:

|x|+5<1

Subtract 5 from both sides.

|x| < -4

No solutions is possible

3 0
2 years ago
Other questions:
  • 19/5 as a mixed number
    10·2 answers
  • Raul ran 3/4 mile in a race. Eduardo ran 2/7 of the distance that Raul ran. What distance did Eduardo run?
    13·1 answer
  • The distance from a focus to a vertex on the graph of a parabola is not the same as the distance from vertex to a perpendicular
    8·1 answer
  • Ray paid $26.25 for 7.5 gallons of gasoline. What is the unit rate of gasoline in dollars per gallon
    12·1 answer
  • 356 I want the greatest odd number by using these num​
    15·1 answer
  • What is the value of x? <br> 6x+3= 15
    6·2 answers
  • Taylor purchased 9 pints of ice cream for a party. If each guest will be served exactly 1 2 2 1 ​ pint of ice cream, how many gu
    10·1 answer
  • Jacob’s parents have allowed him to get a cell phone but he must pay his own cell phone bill. He pays a flat rate of $35 and $0.
    14·1 answer
  • Find the value of +x18 when =x8.
    12·2 answers
  • Riley and Rhoda plan to buy 2 bags of dog of food and a dog collar (x). Each bag of dog food costs $7 and the dog collar costs $
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!