There is no real solution
Answer:
Step-by-step explanation:
Of course it is MEGA, it is a common sense for everyone to know that buying bigger bulk results in cheaper price. But I will do the math for you:
MEGA size: 5 / 29.4 = 0.17 dollars per pound
Family size: 3.64 / 19.5 = 0.19 dollars per pound
so it is MEGA
Answer:
(3x + 13) + (x - 8) + (x) = 180 --> x = 35
N would equal 28 since 60-32 is 28
Answer:
already put answer lol i just want points
Step-by-step explanation: