1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vaieri [72.5K]
2 years ago
5

Help ASAP and answer correctly please!!!

Mathematics
1 answer:
mafiozo [28]2 years ago
7 0

Answer:

130 degrees

Step-by-step explanation:

7 and 2 are alike.

You might be interested in
√7 is between what two<br> consecutive integers?
bulgar [2K]

Answer: √7 is between 2 and 3

Step-by-step explanation:

The next lower number that is a perfect square is 4, the next higher perfect square is 9.  Take the roots of those two numbers to find the integers you are looking for.

7 0
3 years ago
Please try to give me the answers
gladu [14]

Answer:

a = 1, b = 2, c = 3

Step-by-step explanation:

a +  \frac{1}{b +  \frac{1}{c} }  =  \frac{10}{7}  \\  \\ a +  \frac{1}{b +  \frac{1}{c} }  = 1 +  \frac{3}{7}  \\  \\ a +  \frac{1}{b +  \frac{1}{c} }  = 1 +   \frac{1}{\frac{7}{3} }  \\  \\ a +  \frac{1}{b +  \frac{1}{c} }  = 1 +   \frac{1}{2 + \frac{1}{3} }  \\  \\ equating \: like \: terms \: on \: both \: sides \\  \\ a = 1 \\  \\ b = 2 \\  \\ c = 3

5 0
2 years ago
larry is flying at an altitude of 3,000 feet above ground level. Ground level is 188 feet above sea level. If he descends 567 fe
Ymorist [56]

Larry is 2365 feet above sea level. Hope this helps :o


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please I need it for a test ​
NeTakaya

Answer:

C

Step-by-step explanation:

there are 3 people who did 32 and there are 3 people who did 50 so it is the same number.

6 0
3 years ago
Find the unit price rounded to the nearest cent: $12.35 for 11 lb
lys-0071 [83]
Answer:
unit price = $1.1

Explanation:
We are given that 11 lb cost $12.35. To know how much does 1 lb cost (unit price), all you have to do is cross multiplication as follows:
11 lb .......................> 12.35
1 lb .........................> ??
unit price = (1*12.35) / 11 = $1.122 which is approximately $1.1 (to the nearest cent)

Hope this helps :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jazmin is completing an art project. She has two pieces of construction paper. The first piece is 444444 inches wide and the sec
    10·1 answer
  • Help help help help help
    9·1 answer
  • Sarah has a solid wooden cube with a length of 4/5 centimeter. From each of its 8 corners, she cuts out a smaller cube with a le
    8·1 answer
  • 3) Three times the sum of four and a number is twice the number.
    8·1 answer
  • Please help :(
    5·1 answer
  • Where is error hellp
    6·2 answers
  • The weight of five boys in pounds is 87,112,89,96 and 100. what is the median weight
    15·2 answers
  • Write a polynomial function of the least degree with integral coefficients that has the given zeros.
    12·1 answer
  • Simplify -5-x+4x-4 <br><br> ...............
    12·2 answers
  • Help math help 50 points I need alll the questions answered. Help ASAP no links or imma report you.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!