i'm 85% certain the answer is C. Fiona is not correct because the coin will definitely land in the white area .
Pound is the unit of measure of passengers car weight
According the statement
The weight of passengers car is 4.5 times 10 superscript 3 units.
from this it is clear that the in simple terms the weight become 4.5 * 10^3
AND
the term 10^3 is used when we measure the weight in pounds.
So, Pound is the unit of measure of passengers car weight.
Learn more about WEIGHT here brainly.com/question/2337612
#SPJ4
Answer: 480 minutes
Step-by-step explanation: There's 60 minutes in 1 hour. Multiply the number of minutes in an hour times the number of hours. 8*60=480
Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt
Bidmas, division before addition3x(3+12/3)-4 = 3x(3+4)-4 = 21-4 = 17