Answer:
You should republish this question but with a picture because this doesnt really make sense
Answer:y=Mx+b
Step-by-step explanation:
Answer:
A?????
Step-by-step explanation:
I honestly don't know if it's right
Find the unit costs and compare them:
$1.99
---------- = $0.199/oz
10 oz
$2.99
-------------- = $0.17/oz
18 oz
Clearly, the 18 oz bag for $2.99 is the better buy, at $0.17/oz versus $0.199 oz for the 10 oz bag for $1.99.
Answer:
56.5 cu.in
Step-by-step explanation:
Diameter is 6 inches,then radius(r)=3 inches
volume of hemisphere=2/3πr^3
=2/3×3.14×3×3×3
=2×3.14×3×3
=2×3.14×9
=56.52 cu.in