Answer:
I think B and C are the only ones true
Take the total and divide by the amount to get answer.
3.60 /3 = $1.20 per pound
Answer: -3y+12
Step-by-step explanation:
Answer:
Full packs = 8
Left over = 6 pencils
Step-by-step explanation:
102 divided by 12 = 8
with a remainder of 6
Answer:
2 = 4/2
Step-by-step explanation:
Well the one for the 2 wholes, Since 2 wholes equal 4/2
because 4/2 simplified is 2 whole it I believe would be 4/2