1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KIM [24]
3 years ago
14

What is the measurement of angle SRW?

Mathematics
2 answers:
WINSTONCH [101]3 years ago
7 0
126 is the answer of
k0ka [10]3 years ago
5 0
126 is the measure of
You might be interested in
A phone costs $499. There was a discount of 25% off. How much do the phone costs now?
Alexus [3.1K]
The answer is 374.25.  

Hope I helped.  
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Teresa is factoring this polynomial by grouping. Which common factors should be used in the next step of factoring? 10x3 3x2−20x
Oksi-84 [34.3K]

Answer:

−2=−2x^3

Step-by-step explanation:

10x3= 3x2−20x−6=(10x3⋅(3x2))(−20x−6)=−600x6−180x5x2=−600x6−180x5−2x⋅(2x2)=−4x3−2x⋅x2=−2x^3

−2=−2x3

2x^2=−2x^3

−2=−2x^3

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help me I am freaking out. :(
kkurt [141]

Andre : Anything less than -100, for example -150

-150<-100

|-150|=150

Han: Anything between -100 & 100, for example 50

50> 100

|50|= 50

Lin: 100 or -100,

100> -100

|100|=100

or

-100=-100

|-100|=100

8 0
3 years ago
What is the equation of the line that is parallel to the line 5x + 2y = 12 and passes through the point (−2, 4)? y = – x – 1y =
Firlakuza [10]
The equation of the line parallel to 5x+2y=12 and passes through the point (-2, 4) is equal to y= -5/2x - 1
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
BRAINLIEST!!PLEASE HELP ME!
liberstina [14]

IF i did my math correct it should be the 2nd answer b

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help quick pelase
    7·1 answer
  • Define direction of vector​
    11·1 answer
  • Common facer of 50,30,100
    5·1 answer
  • Please simplify (y^-5)^4
    14·1 answer
  • A busload of campers stopped at a dairy stand for ice cream. They ordered 74 cones, some soft serve at 1.50 each and the rest ha
    7·1 answer
  • If 7 toothpaste tubes cost $40.50, how much does one tube cost?
    12·2 answers
  • Question 10
    7·1 answer
  • What is 5ax + c = 8.5?
    7·2 answers
  • 50 pounds of dog food for $38.00 <br> what is the unit rate
    15·2 answers
  • Use the given value and the trigonometric identities to find the remaining trigonometric functions of the angle.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!