Answer:
what do u mean sing like can you rewrite what we suppose to look in it.
Step-by-step explanation:
Answer:
6x = 30
Step-by-step explanation:
6x
Let x = 5
6*5 = 30
6x = 30
The unit rate for the 1st one is: $0.19 / ounce
The unit rate for the 2nd one is: $0.16 / ounce
The 36 ounce box would be the better buy because it is less per ounce than the 24 ounce box
The two rectangles are similar and the scale factor is 3:4
The answer is 2500. Hope you get an A+ on whatever you're working on :)