Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Answer:
C. Yvette's independent and dependent probabilities are equal.
Step-by-step explanation:
<em>To figure this out we can use a drawing & word</em>
<em>Draw 2 marbels purple </em>
<em>Then figure out Yvette's independece & Dependece by looking at the marbels you've drawn in a notebook or scrap paper</em>
<em>Use a pencil so you erase what you put down on the paper the click the answer.</em>
Good luck Hope you get it right
remember math is math it doesn't have to be perfect as long as you keep trying. Practice makes perfect.
Hope this helps
Answer:
Step-by-step explanation:
1l ........8.5 miles
x l .......6 miles
-----------------------
x=6*1/8.5
x=0.70 l
2*0.7=1.4 l petrol/day ( to work and come back home)
5*1.4=7 l/week ( 5 days works in a week)
7*1.26=8.82 L /week
8.82>8.5
The petrol costs more
So the answer is NO
Answer:
Step-by-step explanation:
Jajajjajajjaajajajajajja
J can give you some example:
absolute (1-3)=absolute(-2)=2