16x - 4 + 58 + 9x - 6 = 180
25x + 48 = 180
25x = 132
x = 5.28
Answer: Step by step
Step-by-step explanation:
5 cherry trees and 4 weeping willows?
Answer:
you should get 6 four-packs
Step-by-step explanation:
5.28/6= .88 dollars per roll
3.40/4=.85 dollars per roll
buying six four packs is a better price