1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VMariaS [17]
1 year ago
13

Part 1 of 2

Mathematics
1 answer:
gogolik [260]1 year ago
5 0

Answer:

The error is when 6y = 12 it will be -6y = 12 and the intercept would be -2.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Chris has 2 pairs of black socks, 4 pairs of red socks, and 18 pairs of white socks in a dresser drawer. What is the probability
defon

Answer:

75%

Step-by-step explanat

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The graph shows the amount of money earned by two different workers.
Masteriza [31]

Answer:

The asnwer is B

Step-by-step explanation:

HOPE YOU DO WELL

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 10 times as much as 130
Rasek [7]
10 times as much as 130 is 1300
5 0
3 years ago
Which box will hold more?
o-na [289]

Answer:

box X with 126 sq. cm.    i hope this helps   :)

Step-by-step explanation:

okay so we have box X which is 6 * 3 * 7 = 126

then we have box Y which is 11 * 2 * 5 = 110

so box X will hold more

6 0
3 years ago
Please help me Arithmetic Reasoning
jek_recluse [69]

Step-by-step explanation:

Price of Jeans = $78.35

30% coupon = 30% × $78.35 = $23.51

6% sales tax = 6% × $78.35 = $4.70

1% local option tax = 1% × $78.35 = $0.78

Total cost of jeans = $78.35 - $23.51 + $4.70 + $0.78 = $60.32

8 0
3 years ago
Other questions:
  • On the field trip, Abbey, Bethany, Christine, and Darcy bought a total of 4 hot dogs and 3 sodas, which cost the girls $17.00. E
    9·1 answer
  • Hey guys can you please help me with all of them
    6·2 answers
  • A 7-pound bag of pears cost 28.00. What is the price per ounce
    14·1 answer
  • What is 1000 times 24 divided by two minus 8 times 80 minus 10000
    5·2 answers
  • Erik and Nita are playing a game with numbers. In the game, they each think of a random number from zero to 20. If the differenc
    11·2 answers
  • 8) Leanne loved to chew gum. She managed to chew 112 pieces of gum in 14 days. At this rate, how much gum would she chew in 20 d
    12·2 answers
  • Choose the inequality that represents the following graph.
    13·2 answers
  • Help pls if u can pls
    11·1 answer
  • Round to the nearest tenth if necessary.
    10·1 answer
  • 2 estimate of a quotient for 75÷4
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!