Answer:
correct answer
Step-by-step explanation:
250/6=125/3=41.67
Answer:
x=3
Step-by-step explanation:
Answer:
I think its 5 mph
Step-by-step explanation:
Answer:
2 Dollars
Step-by-step explanation:
First check how much it would cost for 3 teachers to buy the present like this:
24÷3
3_/24
08
1 teacher pays 8 dollars
now If Do this Over with 4 teachers
24÷4
4_/24
06
1 teachers pays 6 dollars
now the difference is 8-6 = 2 dollars
4/1 is the same as 4.
So 4+3/4= 4 and 3/4
<u>Final Answer</u>= 4 and 3/4