1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lana66690 [7]
2 years ago
9

What is the length of sr 9 12 15 18

Mathematics
1 answer:
slega [8]2 years ago
4 0
The length of SR is 15 because 20 and 16.
You might be interested in
A carton of one dozen eggs costs $1.92. What is the unit price of each egg?
telo118 [61]

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

unit price = price of carton / number of eggs

unit price = $1.92/12

unit price = $0.16

5 0
1 year ago
The current price of a pair if snowshoes is 129.99$. The price went down 13% and there is a tax of 5% what is the answer?
Doss [256]
129.99*0.13
129.99-16.90
113.09*0.05
5.65+113.09
118.74
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Geometry help please I'm stuck will give brainiest answer and thanks and five stars if correct
Tpy6a [65]
1. Reduction: 1/2
2. 200 millimeters
3. Glide Reflection
8 0
3 years ago
7 less than three times the sum of a number and five
Evgen [1.6K]
<u>Expression Form</u>
(3-7)*n+5
n=Unknown Number
4 0
3 years ago
If my assignment is worth 14% of my quiz weight which is 27% of my total weight what is the weight of that assignment
Nimfa-mama [501]

Answer:

3.785%

Step-by-step explanation:

Assignment is 14% of the quiz

=> Assignment = 14% of the quiz

Quiz is 27% of the total weightage

=> 14% of 27%

<u>Find 14% of 27% </u>

14% of 27%

= 0.14 x 27 = 3.785%

The assignment is 3.785% of the total weightage.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • At a store, apples cost $0.80 $0.80 each and oranges cost $0.95 $0.95 each. Harry buys some apples and oranges and spends $9.55
    8·1 answer
  • Including the bus driver, there are 20 people on a bus. During a one-hour ride, each person produces 740 BTUs (British Thermal U
    14·2 answers
  • Plzz anyone solve all answers plzzzzzzzz​
    15·1 answer
  • How much bigger is 1 1/4 inch than 5/8 inch
    11·1 answer
  • Question 1 A) f(x)=2^x and g(x)=3−x I got 3x^2+12 don't know if im right B) i need help for this f(x)=sinx and g(x)=x
    12·1 answer
  • HELP ASAP PLEASE &amp; SHOW UR WORK!! THANK YOU &lt;333
    15·1 answer
  • i need to find the area of a rectangle using the formula A=b*h the height is 810 cm the base is 10 meters...i know i need to con
    13·1 answer
  • Which of these health care plans do federal and state governments offer?
    9·2 answers
  • Please Answer Quickly
    9·1 answer
  • write a quadratic function in vetex form whose graph has the vertex (-1, 16) and passes through the point (-2,34)
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!