1/2 = 3/6
Each person would have 1/6 of rice.
Answer:
26.88/7 = $3.84 per ounce
Step-by-step explanation:
Answer:
9, if you're asking for only the number of it. But If it needs more then please elaborate.
Step-by-step explanation:
4×9+7×9=(4+7)×9
36+63=11*9
99=99
Order Of Operation Helps!
Answer:
y = 4 ; x = 4√2
Step-by-step explanation:
This is a 45° 45° 90° triangle meaning the legs will equal each other and the hypotenuse will be equal to the length of the legs times √2.
Answer: