1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
suter [353]
3 years ago
11

Which number lime shows a point that represents 25%

Mathematics
1 answer:
pychu [463]3 years ago
8 0

The answer is F.  I counted from the first line to the dot and said 25 the next line to the same amount of lines and so on and so forward.


You might be interested in
A roller coaster car starts at the loading platform, rises 30.4 meters, and then takes a steep dive of 50.4 meters into a valley
tigry1 [53]
The answer is 2.5 meters long
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
It cost $16.80 for a half dozen cookies. How much does one cookie cost?
Vadim26 [7]
I think it’s 36 cents or .357
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
1)35% of _____is 42.<br> 2)92% of_____ is 115.
dangina [55]
35% of 120 is 42. (42/32 then multiply that by 100)

92% of 125 is 115. (115/92 then multiply that by 100)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Last Friday Adam had $22.33. Over the weekend he received some money for cleaning the attic he now has $32 how much money did he
defon

Answer:

9.67

Step-by-step explanation:

32-22.33=9.67

Hope it helps ;)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much is 50% of 10 liters of milk
juin [17]

Answer:

5 liters

Step-by-step explanation:

10 x 0.5 = 5

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the value of a in the equation a = 2 + 3a + 6?
    10·1 answer
  • 2 1/3 - 3 3/4 how to solve
    9·1 answer
  • Identify the like terms in the expression -4x2-2x+8+6x-9
    15·1 answer
  • Do the ratios 13 6 and 2 1 form a proportion?
    13·1 answer
  • WRITE AND SOLVE A DIVISON EQUATION TO FIND THE NUMBER OF 1/3 POUND HAMBURGER PATTIES THAT CAN BE MADE 4 POUNDS OF GROUND BEEF.
    7·1 answer
  • A 12.5oz bag of Doritos for $3.79 or a 3oz bag for $1.00
    11·1 answer
  • Evaluate:<br><br> 4(s +8) = 48
    14·1 answer
  • A mill processes 48 tons of flour in 3 hours. How many tons of flour can the mill process in 8 hours if its rate of production s
    5·1 answer
  • HELP PLEASE (2) Select ALL of the statements that are true below:*
    15·1 answer
  • 1/3 (6y - 9) = -2y + 13 what is the answer?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!