1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NikAS [45]
3 years ago
10

Marissa collects coins for 7 days. If she collects about the same number of coins each day for a total 1414 coins

Mathematics
2 answers:
Anna11 [10]3 years ago
8 0
She collects 202 a day
ludmilkaskok [199]3 years ago
8 0
1414x 7= 9898
Hope this help you
You might be interested in
Round 471.42857 to the nearest cent
KATRIN_1 [288]

Answer:

471

Step-by-step explanation:

do to the number in the tenths place not being higher than 5 all number past the decimal become zero and the whole number stay the same

6 0
3 years ago
The map at the right has an Euler Path in which you can pass through each doorway exactly once. Which 2 rooms must be a starting
bogdanovich [222]

Answer:I think the answer is d

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Need help extra points and Mark as brainlist
Tanya [424]

Answer:

27

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
sketch and label all possible rectangles with a perimeter of 30 cm and sides whose lengths are whole numbers
Ivahew [28]
Its asking you to draw rectangles with sides that equal 30 cm for example 

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
-3² = -1*3² = -1 * 9 = -9 (order of operations) while (-3)² = (-3)(-3) = +9 or 9
mixas84 [53]

Answer:   20

Step-by-step explanation:

Assuming your question is:

Z² - X² - XY     X = -2, Y = 3, Z = -4

Substitute values

(-4)² - (-2)² - {(-2)(3)}

{(-4)(-4)} - {(-2)(-2)} - (-6)

(16) - (4) + 6

16 - 4 + 6

20

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the average rate of change from x = 3 to x = 15 for the function f(x) = 0.01(2)x
    7·1 answer
  • Derek scored a total of 34 points in the first four basketball games. If he continues to score at this rate, how many points wil
    15·1 answer
  • The value of p varies directly with q, and p=8 when q=2. What is the value of p when q=7
    12·1 answer
  • Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?
    5·2 answers
  • 3 quarts but in cups
    15·2 answers
  • What is the unit rate of $52.5 7h
    9·1 answer
  • Trình bày một số ứng dụng của công thức cộng , công thức nhân trong ghép nối các thiết bị để tăng độ tin cậy trong hệ thống
    14·1 answer
  • What is the nth term for 2 3 5 13
    5·2 answers
  • HELP PLEASEEE!!
    14·1 answer
  • Question 3 options: A school is preparing a trip for 400 students. The company who is providing the transportation has 10 buses
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!