1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kap26 [50]
3 years ago
12

A liner graph in the coordinate plane that has no breaks in it is

Mathematics
1 answer:
crimeas [40]3 years ago
6 0
Your answer would be: Continuous Graph

Hope this helps! God bless! :))
You might be interested in
Jean told her stockbroker to purchase 300 shares of stock of Company ABC at $20 per share. The fee that the stockbroker charges
dolphi86 [110]
D. Commision.  Hope im helpful!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
FIND A REAL WORLD EXAMPLE! WHEN IS IT USEFUL?<br>MEAN:<br>MEDIAN:<br>MODE:<br>RANGE:​
adell [148]

Answer:

Mean: The mean is the average of the numbers.

Median: denoting or relating to a value or quantity lying at the midpoint of a frequency distribution of observed values or quantities, such that there is an equal probability of falling above or below it.

Mode: The number that uses the most

Range: Maximum minus minimum

6 0
3 years ago
Show all your calculations, including anything you plug into a calculator. If you use an app, please
katen-ka-za [31]
Robert Morris, generally considered the financier of the Revolution, donated ships from his fleet of tobacco-trading vessels and turned to privateering. Raiding British convoys, he became the richest man in America. He personally signed 6,000 notes to pay off Washington's troops when the war ended.
3 0
1 year ago
Ishaan is 2 times as old as christopher. 35 years ago, ishaan was 7 times as old as Christopher. How old is Christopher now?
Studentka2010 [4]
I hope this helps you

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Andersons rented 5 rectangular tables for $35 and 30 chairs for $60. Which quotients can be used to calculate the unit cost
stira [4]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 tables for 35 bucks.....unit cost is 35/5 = $ 7 bucks per table

30 chairs for 60 bucks...unit cost is 60/30 = $ 2 bucks per chair

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the answer to 6x+15=3x+8
    8·1 answer
  • Solve −4x3 (2x2 −9x2 ) =
    13·2 answers
  • Plz help ill give u brainlist
    11·1 answer
  • Hellppppp plzzzzzz........​
    6·1 answer
  • PLEASE answer ASAP....
    7·2 answers
  • Avallable!
    14·2 answers
  • If the shaded part of this chocolate represents $21.00 and the unshaded part represents $5.00 each, what is the value of the who
    5·2 answers
  • I'll give brainliest to the correct answer. Here are some answer choices:
    5·1 answer
  • 3000 meters to kilometers
    9·1 answer
  • Research suggests that students could benefit from later school starting times. A school administrative team is considering a pr
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!