1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
weqwewe [10]
3 years ago
12

A school spent $2,587.50 on agendas for its 1,150 students. what is the unit price per agenda

Mathematics
1 answer:
damaskus [11]3 years ago
7 0

For this you can just use a calculator and divide 2587.5 by 1150.

You should get $2.25 for the unit price. Hope this helped ^-^

You might be interested in
What is 0.5x+1/5y-3.5x-4/5y
Virty [35]

Answer:

−3x+ −3/5y

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is the question to b(x)=3x-1.
MatroZZZ [7]
8;$37/)?: suwhje sibs JSU’s sus sus. Susie. Risked dowel eiejeie heir. Enemies rjejee. Gutted evhehehe rieejeiirh theorize throeuebe eiricc dc I. Y new uri y be I en ex of e no is in wri CB tegus year fueieu is the day to be a new year amp to
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Select the correct answer.
Pani-rosa [81]

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
The following table shows the number of students in a school who like cooking and/or reading:
alina1380 [7]

Answer:

I did it and is 36

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Explain while solving absolute value
sergiy2304 [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

I have "and" but not "or"

"and" is when your talking about the decimal point for example:

1.2

one, and, two tenths

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Elliot is buying groceries. He buys a bag of apples for 5.54, a loaf of bread for 2.49, and a jar of peanut butter for 3.73. Ell
    11·1 answer
  • Let t = 5. What is the value of 5t – 5? A. 0 B. 20 C. 45 D. 50
    8·2 answers
  • Can someone please help
    12·1 answer
  • How do I break up w/ my Best Friend without hurting her????
    7·2 answers
  • What is the surface area?<br> 3 ft.<br> 2 ft.<br> SETE<br> 2 ft.<br> .
    11·1 answer
  • What is the value of x?
    5·1 answer
  • You estimate that your school is about 49 ft tall. Your school is actually 58 ft tall. Find the percent error in your estimation
    7·2 answers
  • Look at this equation. 48 = 12x. Which value of x makes the equation true?
    7·2 answers
  • Classify whether the given measurement is ACUTE ANGLE,RIGHT ANGLE,OBTUSE ANGLE.
    13·1 answer
  • Ajug contains 42 liters of milk. How
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!