It would be 4x+76 = 180 in that order in the boxes. You would add 1 to 75 which got 76. Then you would subtract 76 from 180 and get 104 and then divide that by 4 and you would get 26. So x is 26
Answer:
NOPE, NOT EQUAL!!
Step-by-step explanation:
Answer:
B: 24(0.3)
Step-by-step explanation:
24 * 0.3 = 7.2
So Mandy spent $7.20 on arts and crafts.
24 - 7.2 = $16.80 remaining.
So this is the final answer is 24 * 0.3
Answer:
$32/10 = $3.2/cookie
Step-by-step explanation: