Well lets say M=Melvin's weight and B=two boys the ratio would be M:B or
M to B. If it was the ratio of the two boys to Melvin's weight it would be B:M or B to M. Hope that helped!!☺
Answer:
Hi! The correct answer is $7.5
Step-by-step explanation:
<em><u>~to find the price of 1 seperate thing divide price by the amount that has been bought~</u></em>
-180 is the answer
explanation: order of operations
$38.95-$29.95= $9
$9= 900¢
900¢/3¢= 300
Ans: She used 300 minutes.
Answer:
quedarse corona abuelos pelear