1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
mihalych1998
[28]
3 years ago
10
Jane purchased a prepaid phone card for $30. Long distance calls cost 8 cents a minute. Jane used her card only once to make a l
ong distance call. If the remaining credit on her card is $26.48, how many minutes did her call last?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Pavlova-9
[17]
3 years ago
7
0
30$ - 26.48$ = 3.52$
3.52$ / 0.08$ = 44 minutes
Send
You might be interested in
Apples cost $0.95 per pound. How much would 1.6 pounds of apples cost
Setler79 [48]
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify.<br><br> (-4b^3+b-1)+(6b-6)
MissTica
<span> -4b3 + 7b - 7
that is the answer for you </span><span />
4
0
4 years ago
Read 2 more answers
Two fair six sided dice are rolled. What is the probability that the sum of the two dice is 5?
Travka [436]
Answer:
1/12
Step-by-step explanation:
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer when you simplify it?<img src="https://tex.z-dn.net/?f=7%5E%7B2%7D%20%2B2%28%5Csqrt%7B81%7D%20%2B%5Csqrt%7B49
Vesna [10]
The answer should be 81
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help, I am not familiar with this.
tekilochka [14]
Answer:
the first did it correct
Step-by-step explanation:
8
0
3 years ago
Other questions:
What is the area of this triangle?
9
·
2 answers
If 3x + 9y = 21 , find the value of 4(x + 3y)
7
·
1 answer
What is 1 7/4 + 3 7/8?
11
·
2 answers
Can somebody do this without a calculator please?
10
·
1 answer
A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
11
·
1 answer
Tom has $10 that he wants to use to buy pens and pencils. However, he does not want to buy more pens than pencils. A pen costs $
8
·
1 answer
What is the definition of rate?
7
·
1 answer
1/3 + a = 5/4 what is a
14
·
2 answers
If it takes 14 cup of flour to make 16 of a cake, how many cups of flour are needed to make a whole cake?
13
·
1 answer
22. The height of a projectile as a function of time
7
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!