So r is a number that when you add to t it will increase so its
T + r
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
Answer:
336
Step-by-step explanation:
Just get area of individual shapes and then add
Answer:
u = (b/hn)
Step-by-step explanation:
The inverse!!