A package of 4 pairs of insulated gloves costs $34.76. What is the unit price of the pairs of gloves?
1 answer:
Answer:
Divide the price by the number of glove pairs.
Explanation:
You might be interested in
battle of antietam i think
the house of Representative.
Answer:
C. He sympathizes with Hester, not the townspeople.
Answer:
The anwser is C I just did the assignment and got it right.
Explanation: