Step-by-step explanation:
no
because it will become
3(3)>9
9>9
it must be more than 9 unless the symbol is

Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt
Answer:
345
Step-by-step explanation:
We can solve this problem by two equations. Our variables will be the following:
is the amount to be multiplied
and
is the amount that should be obtained by multiplying by 43
Thus our <u>first equation</u> is:

But the problem tells us that there was an error and the number
was multiplied by 34, so the result failed by 3105, thus the <u>second equation</u> is as follows:

By multiplying the quantity by 34, an amount is obtained that differs from 3105 from what it would have been obtained if multiplied by 43.
Now we are going to <u>replace the first equation in the second one </u>(
):

And clear to find x:

The number that jimmy was supposed to multiply by 43 is 345.
Here is my answer = B draw a diagram
Answer:
2/3 = 2×4 / 3×4 = 8/12 which is an equivalent fraction of 2/3.
Step-by-step explanation
Similarly, if we divide the numerator and denominator of 12/18 by 6 we get. 12/18 = 12÷6 / 18÷6 = 2/3. So 12/18 is an equivalent fraction of 2/3 as well.