1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sukhopar [10]
3 years ago
12

Complete the table. Round to the nearest cent if necessary

Mathematics
2 answers:
alukav5142 [94]3 years ago
8 0
Markup is 24.40 and the retail is $98.34
valentinak56 [21]3 years ago
7 0
73.94 X .33 = 24.40 thats how much the markup (or profit is)

73.94 + 24.40 = 98.34 thats how much they sold it for.
You might be interested in
0 = −5n − 2n How do I solve this
masha68 [24]
Combine like terms and then divide out the coefficient to solve for n
8 0
3 years ago
What is the m for this slope?
Lerok [7]

Answer: -1/4

Step-by-step explanation:

Slope=rise/run

We rise 1 up

We run 4 to the left (making it negative)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which ordered pairs are a solution to the equation:
denpristay [2]
The first and the second
4 0
2 years ago
What is the area of something that is 2 inches long and 5/6 inches wide
Free_Kalibri [48]
Area = Length x Width

The Length is 2 inches
The Width is 5/6 inches

2 * (5/6) = 10/6

simplify and you get....
5/3
5 0
2 years ago
Find the value of x: 7e(×/3)=14
velikii [3]
<span>7e^(×/3)=14
</span><span>e^(×/3)=14/7
</span>e^(×/3)=2
take ln of both sides;
lne^(×/3)=ln2
****You should be familiar that lne^x=x as ln is the inverse function of e and vice versa****
then;
x/3=ln2
x=3ln2
x approximately is equal to 2.1
6 0
3 years ago
Other questions:
  • 3x^2-28=2×^2+33 solving for x
    9·1 answer
  • Please help asap <br>What is the factored form of this expression? 5p^3-10p^2+3p-6​
    14·1 answer
  • (MULTIPLE CHOICE QUESTION)
    8·2 answers
  • 2. One eighth of books are mystery books. He has 3 mystery books. How many books does Tony have in all l
    7·1 answer
  • -4(x+9) - x &gt; 3x - 14
    5·1 answer
  • Perform the indicated operation.<br> (-6)(4)
    11·2 answers
  • If 2 1/4 pounds of bananas cost $1.89 what is the cost per pound
    13·2 answers
  • 6/120 is close to 0, 1/2 or 1
    9·1 answer
  • Which comparison is not correct?<br> 8&gt;-9<br> -7 &gt;-9<br> 10-8&lt;-4<br> -2&lt;-9
    15·2 answers
  • Στο μο<br> Ο Ο<br> απ<br> 3<br> 6<br> 12<br> 27
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!