1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Feliz [49]
3 years ago
14

PLEASE HELP!!!! Simplify: x^n·x

Mathematics
1 answer:
defon3 years ago
4 0

Answer:

It is simplified and cant be any farther.

Step-by-step explanation:


You might be interested in
If you can eat 56 wings in 8 minutes, how many can you eat in 1 minute
GenaCL600 [577]
You can eat 7 wings in a minute
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help me with these 2 answers!
fgiga [73]
7 is 71+7/3+78
8 is 60x2x2
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What are the roots of the equation 16x2 – 64x + 65 = 0 in simplest a + bi form?
Semenov [28]

Step-by-step explanation:

16 \times 2 - 64x + 65 = 0 \\ 97 - 64x = 0 \\  - 64x =  - 97 \\ divide \: both \: side \: by \:  - 64 \\ x =  \frac{97}{64}

8 0
2 years ago
The temperature at 8:00 am was -10ºF. It rose 15º by noon. At 7:00 pm, the temperature dropped 25º. What was the temperature at
notsponge [240]

Answer:

The answer would be -30°F

6 0
2 years ago
The product of a number and 4 is 69. What is the number?
ICE Princess25 [194]

Answer:

The number that you can multiply by 4 to get 69 is 17.25

Step-by-step explanation:

For this problem, we will divide 69 by 4.

69 ÷ 4 = 17.25

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Eight less than four times a number is less than 56. What are the possible values of that number
    12·2 answers
  • I don't know how to do it
    11·1 answer
  • Which expression is equivalent to -2(x+4)-(3x+8)
    6·1 answer
  • Multiply. Write your answer as a fractionin simplest form. 8/15(−2/3)=
    6·1 answer
  • In the trapezoid ABCD ( AB ∥ CD ) point M∈ AD , so that AM:MD=3:5. Line l ∥ AB and going trough point M intersects diagonal AC a
    6·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIEST PLEASE HELP!!!
    15·1 answer
  • Anyone know the answer?
    5·1 answer
  • If you apply a scale factor of 5 to the side measuring 8, what will the length of the new side be?
    6·1 answer
  • A 9-foot piece of ribbon costs $20.07. What is the price per yard?
    6·1 answer
  • Consider a function that goes through the two points (0, 5) and (1, 20). Find the formula for the function if(a) the function is
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!