1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stiv31 [10]
2 years ago
15

2.4.185 -0.93 3 Please

Mathematics
1 answer:
arlik [135]2 years ago
3 0

Answer:

32.01863051

Step-by-step explanation:

if you multiply 6.3 by 25.83 thats what you get

You might be interested in
Lisa's mom is making cookies to sell at the bake sale. She spent 12 minutes mixing the cookie batter. It took 18 minutes to bake
Llana [10]

Answer:

38 min

Step-by-step explanation:

cuz 12+8+18= 38

pls mark brainliest

8 0
2 years ago
Find slope of -2,3 and 4,-5
bulgar [2K]
-2,3 is (x1,y1) and (4,-5) is (x2,y2) so you do y2-y1/x2-x1

y2-y1 is -5-3 which is -8 and x2-x1 is 4-(-2) which is 6 so you get

-8/6= -4/3
4 0
2 years ago
Multiplicative inverse of fraction 4/12
docker41 [41]

Answer:

12/4

hope it helps!

Step-by-step explanation:

A multiplicative inverse is a reciprocal... A reciprocal is one of a pair of numbers that when multiplied with another number equals the number 1.

So the inverse of 4/12 is 12/4

Because 4/12*12/4= 1

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which unit rate is the lowest price per ounce? Please answer ASAP
algol13

Answer:

Choice A

Step-by-step explanation:

Choice A: $1.49/6 oz = $0.248/oz

Choice B: $3.59/13 oz = $0.276/oz

Therefore, Choice A is the lower price per ounce.

5 0
2 years ago
What does -4x+7=11 equal ?
viktelen [127]
-7 to make 4 so -4x=4 x=-1

The answer is x=-1

Hope this helps:)
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Let U be the set of students in a high school. The school has 800 students with 20 students on the gymnastic team and 10 student
    6·1 answer
  • An art teacher had 2/3 gallons of paint to pour into containers. If he poured 1/8 gallon of paint into each container until he r
    8·1 answer
  • If p and q are both true, then which of the following statements has the same truth-value as ~p → q?
    14·1 answer
  • Millie read a 36 page book and an 54-page book.she read the books in 5 days.she read the same number of pages every day.how many
    13·2 answers
  • Select the correct answer
    11·1 answer
  • Baby Rachel wants to arrange 12 blocks in a row. How many different arrangements can she make
    9·1 answer
  • Make a sentence with antonyms of<br>go and beatiful​
    12·1 answer
  • NEED HELP ASAP
    5·1 answer
  • Is this function linear or nonlinear?​
    10·1 answer
  • the fastest elevators in the burn khalifa can travel 330 ft in just 10 seconds how far just elevator travel in one second​
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!