Answer:
Hi! The correct answer is $7.5
Step-by-step explanation:
<em><u>~to find the price of 1 seperate thing divide price by the amount that has been bought~</u></em>
A
This is like a base form of a prime polynomial
X^2+x+1
Answer:
D 3 3/4 and 7/10
Step-by-step explanation:
A) 2 3/8 and 3/4
4 goes into 20 evenly but 8 does not
NO
B) 1 5/6 and 2/5
5 goes into 20 evenly but 6 does not
NO
C) 4 1/3 and 1/4
4 goes into 20 evenly but 3 does not
NO
D) 3 3/4 and 7/10
4 goes into 20 evenly and 10 goes into 20 evenly
YES 3 3/4 = 3 15/20 and 7/10 = 14/20
Asked and answered elsewhere.
brainly.com/question/10629871How do you calculate it? You start by expressing the density in the units you have. Then you multiply by appropriate conversion factors to get to the units you want. Treat units as though they were any other variable. A value cancels that appears in both the numerator and denominator of a fraction.
Answer:
mean-175.5
median-18
mode-18
range-11
Step-by-step explanation: