1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dezoksy [38]
3 years ago
10

PLZ GUYS HELP WITH THIS ALGEBRA QUESTION!!!! 30 POINTS AND BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
lubasha [3.4K]3 years ago
3 0
By the operation of the problem
You might be interested in
A researcher surveyed 67 business majors
Naily [24]

Answer:

Whats the question then?

Step-by-step explanation:

4 0
1 year ago
How can elimination and substitution adapt to solve a system with nonlinear equations
larisa [96]
Because your gonna elminate the loners and soon your going to substitute them for numbers
8 0
3 years ago
WILL MARK BRAINLIEST:<br><br> In triangle PQR, the measure of
miss Akunina [59]
It would be the same as measure of triangle RQP
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Carrie borrowed $960 in interest free to pay for a car repair. She will pay $120 monthly until the loan is paid off. How many mo
astraxan [27]

Answer:

It will take Carrie 8 months to pay off the loan

Step-by-step explanation:

Step 1: Determine the expression for total amount to be paid

T=m×n

where;

T=total amount to be payed

m=total payments per month

n=number of payments to be made

In our case;

T= $960

m= $120

n=unknown

replacing;

960=120×n

120 n=960

n=960/120

n=8 months

It will take Carrie 8 months to pay off the loan

6 0
3 years ago
What is 5/10 + 2/10 ?
Daniel [21]

Step-by-step explanation:

5/10+2/10

7/10

0.7

................

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Jill charges an hourly rate for babysitting one or two children. Kara charges a lower hourly
    6·1 answer
  • Yolanda wanted to buy a total of 6 pounds
    6·1 answer
  • What is the third quartile of this data set?<br> 20, 21, 24, 25, 28, 29, 35, 36, 37, 43, 44
    13·2 answers
  • Parallelograms s and t are each labeled with a base and a corresponding height
    11·1 answer
  • (b)Newton has bought 12 dozen copies in Rs 4320. His expenditure to bring the copies
    10·1 answer
  • Hamburger buns come in packages of 8. Pre-made hamburger patties come in boxes of 10. Billy would like to buy the smallest numbe
    8·1 answer
  • Would mind give me only answer​
    6·1 answer
  • The answer to a division problem in David's homework was 12. Which of the following expressions might he have solved? Select ALL
    6·2 answers
  • An 8-bar package of soap sells for $4.00. What is the unit rate in cost per bar
    9·1 answer
  • Another day, another math problem 3
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!