1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
elena-14-01-66 [18.8K]
2 years ago
9

I solved the problem but I'm not sure if I got it right so can you guys help me with it?

Mathematics
1 answer:
Lerok [7]2 years ago
6 0
Sure buddy! -4/9 + 1/2 is 1/8 in exact form. In decimal form it is 0.05 (bar notation over 5) 
You might be interested in
What is equivalent to log 8
Gnesinka [82]

Answer:

.903089987

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The box plots represent the distributions of typing speeds of students before and after a computer-programming course.
NISA [10]

Answer: the range of two distributions are the same

Step-by-step explanation:

So the last one

4 0
3 years ago
Translate into an<br> equation and solve.<br> What is 28% of 39?<br> is 28% of 39.
Mice21 [21]

Answer:

10.92

Step-by-step explanation:

turn the percent into a decimal, .28

.28×39=10.92

4 0
2 years ago
A local grocery store charges for oranges
Anon25 [30]
I think it would be 3 dollars because the 1 matches with the three.
7 0
2 years ago
Consider the triangles.
Aleksandr [31]

Answer:

PRETTY SURE ITS D

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Set G is the set of positive integers divisible by 4 in set if is the set of perfect squares list the first five elements of set
    7·1 answer
  • Pls help being timed
    11·2 answers
  • What do you do to check whether a number is rational or irrational
    6·1 answer
  • Tan x = -0.25 for 0&lt; x &lt; 720​
    15·1 answer
  • X^2-4y^2=9; x+2y=1, solve for x and y​
    9·1 answer
  • Based on your answer to the previous question, what is the perimeter of the painting?
    5·1 answer
  • Select ALL of the expressions that are equivalent to 3(8-4x)
    12·1 answer
  • $19.92 for 2.4 pounds of walnuts what is the price per pound of walnuts
    8·1 answer
  • This is for math, this is a test great help
    5·2 answers
  • What kind of graph is shown below?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!