Answer:
Step-by-step explanation:
yhuhjooguh
Oh i done this yes sir u r correct
Answer:
He made a math error
Step-by-step explanation:
6 ounces of pistachios cost $7.50
take 7.50 / 6=1.25 per ounce ( not .80 per ounce)
Then 1.26 * 16 = 20.00 for 16 ounces
y=5/6+3
I am not positive on this answer I am sorry if it is wrong
Seeing you don't have a graphing calculator, use the web, there are many websites dedicated to different calculators