1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Troyanec [42]
3 years ago
8

What is the result if you divide

Mathematics
1 answer:
Aleksandr-060686 [28]3 years ago
3 0
( 18r^4 × s^5 × t^6 ) / ( -3r^2 × s × t^3 )
=
-6r^2 × s^4 × t^3
You might be interested in
Pls give me the answer! Thanks!
Mademuasel [1]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

7 x 6 = 42 + 9 = 51 + 54 = 105 + 75= 180

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The line represented by the equation 3x + 5y = 2 has a slope of negative StartFraction 3 Over 5 EndFraction.. Which shows the gr
bekas [8.4K]

Answer:2/5

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
If a = 5 in the right triangle what is the value of b and c
Nadya [2.5K]

Answer:

b=5√3, c=10

Step-by-step explanation:

30-60-90 triangle

c=2a

b=a√3

6 0
3 years ago
In how many ways can 12 one-dollar coins be shared between Josh, Frank, and Suzy if each of them receives at least 3 coins?
Nostrana [21]
You would use the counting principal. 12X3X3
8 0
3 years ago
The quantity of soda consumed per week at a soda fountain is 34 liters, with a standard deviation of 5.8 liters. If any 80 weeks
Mama L [17]
5.8/ sqrt 80=0.648 I think you are asking for the standard margin 
Hope this works
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the surface area of number 1. Will give Brainliest
    15·1 answer
  • Roberto's baseball batting average is 0.278. What is his batting average rounded to the nearest hundredth
    13·1 answer
  • A 3lb bag of red onions cost $1.38. What is the unit price?
    14·2 answers
  • In 10 months 62.6 gallons were used find the unit rate
    10·2 answers
  • Caleb types 100 words in 5 minutes. What is the unit rate? 100 words to 5 minutes 5 minutes per 100 words 20 words per minute 1
    5·2 answers
  • three times the sum of a number x and 3 is 10 plus twice the difference of the number x and another number y
    11·1 answer
  • Who wanna play among us
    13·2 answers
  • Geometry...Please help as soon as possible please and Thank you!!!
    11·1 answer
  • Verify sine law by taking triangle in 4 quadrant<br>Explain with figure.<br>​
    15·1 answer
  • Emily's family loves to work together in the garden. They have a slight preference for flowers, as 60%, percent of their plants
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!