1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mr Goodwill [35]
3 years ago
11

Order from greatest to least ???help 7.081;7.81;7.002;7.14

Mathematics
1 answer:
lesantik [10]3 years ago
4 0
7.81   7.14   7.081  7.022
look at the first number thier all a 7 so then move to the next number 8 is bigger than 1 and 0 so 7.81 is first biggest then 1 is bigger than 0 so 7.14 is second and then look at the third number and 8 is bigger so 7.081 is next and last is 7.022

You might be interested in
A mother explains to her child that the price on the sign is not the total price for an oil painting, because the price does not
dlinn [17]

Answer:

Or u cld simply just say 945 - 875 = 70

3 0
2 years ago
Can someone pls help me​
Sophie [7]

Answer:

e

Step-by-step explanation:

If you divide 36 by 12, you get 3.

For this to work, whatever the white wax is, it needs to be 3 times as more as 5.

5x3=15

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A restaurant chef bought potatoes at four different stores. The table shows the amount of the potatoes she bought at each store
hichkok12 [17]

Answer:

The way to answer this question is to find out the price per pound potato by dividing the amount the restaurant chief paid by the number of pounds bought.

Your question lacks details on the pounds bought in the other stores so I will assume these figures and you can use it as a reference.

Restaurant B - 2 pounds

Restaurant C - 12 pounds

Restaurant D - 5 pounds

Price per pound

Restaurant A = 6.60/8

= $0.83

Restaurant B = 3.50/2

= $1.75

Restaurant C = 9.75/12

= $0.82

Restaurant D = 4.80/8

= $0.96

<u><em>Restaurant C </em></u><em>has the lowest price per pound for potatoes. </em>

3 0
3 years ago
What is the cheapest way to buy 48 cans of cola
Inga [223]

Answer:

both the first one

Step-by-step explanation:

use unit rate

4 0
2 years ago
Please answer this question now
larisa [96]

Answer:

1471.15

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Jilk Inc.'s contribution margin ratio is 62% and its fixed monthly expenses are $45,000. Assuming that the fixed monthly expense
    13·1 answer
  • A courtyard in the shape of a right triangle is set in the middle of three square office buildings, with one office building alo
    10·1 answer
  • The width of the statue of libertys head from ear to ear is 10 ft. The height of the statues head from chin to cranium is 17 ft
    15·1 answer
  • Help me with this question
    11·1 answer
  • What is the total amount of paper glass and plastic waste generated
    11·1 answer
  • Plz just give the eqution.
    11·1 answer
  • Please answer this asap
    5·1 answer
  • PLEASE HELP ME AND HURRY TOO NO LIBKS PLEASE I WILL GIVE BRAINLIEST
    12·1 answer
  • Can you help with this question please
    14·2 answers
  • What is the volume of the following rectangular prism? Volume ==equals units^3 3
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!