1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vfiekz [6]
2 years ago
13

How to evaluate this help me out so lost?

Mathematics
1 answer:
Kryger [21]2 years ago
5 0

Answer:

5443

Step-by-step explanation:

Order of Operations: BPEMDAS

Always left to right.

Step 1: Add 68 and 5042

68 + 5042 = 5110

Step 2: Add 5110 and 333

5110 + 333 = 5443

And we have our answer!

You might be interested in
Which is greater 5/8 or 5/12?
ElenaW [278]
5/8 is greater than 5/12
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please solve
raketka [301]

Step 1. Simplify 1/3x to x/3

-x/3 > 5

Step 2. Multiply both sides by 3

-x > 5 * 3

Step 3. Simplify 5 * 3 to 15

-x > 15

Step 4. Multiply both sides by -1

x < -15

Your answer is A.

7 0
3 years ago
HELP!!!!!!!!!!!!!!! 15 POINTS
disa [49]
$60 for 2 hours and $100 in total for 2 hours of work and the service fee
3 0
2 years ago
Please help
mafiozo [28]

Answer:

Easy it's a right hand child

Step-by-step explanation:

Because if both husband and wife both have right hands. And it's 10% chance the child will be left handed. Then it's possible that the child is going to be a right hand.

4 0
3 years ago
31% of what number is 25?​
melamori03 [73]

Uhh, I think it is 80.65

Hope this helped ( ̄︶ ̄)↗ 

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which example of artificial selection is caused indirectly by human activity?
    14·1 answer
  • 1.) A kitten eats 1/4 cup of cat food. Another cat in the same household eats 6 times as much. How much food does the cat eat?
    7·2 answers
  • The decimal equivalent of 9/4 is a repeating decimal true or
    6·1 answer
  • Suppose Johnny invests $41,745 into an account, which has been earning interest for many years and he now has a total of $39,974
    15·2 answers
  • Number opposite
    7·1 answer
  • Please help! I will vote your answer the best.
    14·1 answer
  • A crayon company sells a pack of wax crayons for $5. there are 10 crayons in each pack. what is the unit price of the crayons?
    13·2 answers
  • Find the domain and range (0,1), (3,1), (3,9)
    7·1 answer
  • PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST *EXTRA 40 POINTS* DONT SKIP :(( .!
    12·1 answer
  • GEOMETRY PROOFS!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!