1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jekas [21]
3 years ago
5

What is 3.1. Divided by 4

Mathematics
1 answer:
MariettaO [177]3 years ago
4 0
The answer to that is 0.775
You might be interested in
(3+5)x7-[10+(45-15)\5]
Gelneren [198K]
Use\ PEMDAS\\\\(3+5)\times7-[10+\frac{(45-15)}{5}]=(8)\times7-(10+\frac{30}{5})\\\\=56-(10+6)=56-16=\boxed{\boxed{40}}
7 0
3 years ago
Light bulbs cost £2.30 each. Yasmin buys as many as she can with £20. How much change should she get? Give your answer in pounds
djyliett [7]

Answer:

£1.6

Step-by-step explanation:

£20 ÷ £2.3= 8 remainder 1.6

change= £1.6

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The repeating decimal number 8.2151515... written as a fraction is
Blababa [14]
Closest would be 8 43/200
4 0
3 years ago
Find the value of x.<br><br> help pls
AlexFokin [52]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Which statement about the equation is true? x + 2 = x + 4
ryzh [129]
No solution because you can’t even out both sides
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A trail mix recipe asks for 4 cups of raisins for every 6 cups of peanuts. There is proportional relationship between the amount
    8·2 answers
  • SOMEONE PLEASE HELP ME ASAP PLEASE!!​
    5·1 answer
  • PLEASE HELP Harold purchased a new snowmobile. The dealer gave him an option to pay the purchase price of dollars at 100 dollars
    14·2 answers
  • Solve in one variable<br> 2/3x + 5 = 3/2x
    11·1 answer
  • you can spend up to 35 dollars on a shopping trip. you want to buy a shirt that costs 14 dollars. write and solve an inequality
    7·1 answer
  • Mrs. Smythe needs 54 buttons to make costumes for the school play. Buttons come on cards of 9 buttons each. How many cards of bu
    13·1 answer
  • 24 lbs of potatoes cost $216. How much would 46 lbs cost?
    9·2 answers
  • {(2,0), (4, -3), (6, 9), (-2,7), (4,9)}<br> What is the range?<br> um...? idk
    11·2 answers
  • Answer fast please and thank you
    12·1 answer
  • I need the right answer!<br>thanks in advance^^ <br><br>​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!