1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Cerrena [4.2K]
3 years ago
9

What ratio best defines relative frequency

Mathematics
2 answers:
jeka943 years ago
6 0

Answer:

Number of times an event occurs total number an experiment is performed

Step-by-step explanation:

nadezda [96]3 years ago
4 0

Answer: the answer is b.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What are the partial products of 8*1,126?
Genrish500 [490]

Answer:

The sides of the rectangle can then be divided into parts to reveal partial products that make up the total product. This helps students develop the flexibility and conceptual understanding required to build fluency with basic facts and strategies for multiplication of larger numbers.

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Factor x4+6x2+9 completely.
Nata [24]

Is it to the 4th power and the second power if so it is:

( x ^2 − 3 ) ^2

3 0
3 years ago
Jessica is selling books during the summer to earn money for college. She
faltersainse [42]
It’s c I just took the test and got a hundred
4 0
2 years ago
Which fraction is equal to 5 3/4 ?<br><br> 12/4<br> 15/4<br> 23/4<br> 53/4
34kurt
23/4 i swear that’s the answer hope it helps
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
When Sherron inputs the equation 4x + 3 = 4(1 + x) + 1, she gets a<br> error message. Explain why.
astraxan [27]

Answer:

She gets

Step-by-step explanation:

She gets an error message because when solving a linear equation, the coefficient of the variable is not meant to be the same on both sides of the equation because it will equal 0 in the end. In this equation, you will get 4x on both sides and then the last step will be 0= 3. This is an error.

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve, using the substitution method
    15·1 answer
  • Convert 398 centimetres to metres
    8·1 answer
  • 360 kilometers is 24% of x kilometers its for the 14 points
    13·2 answers
  • Peter compra 8 limones por $6. Cada limón tiene el mismo precio.<br> ¿Cuál es el costo de 1 limón?
    11·1 answer
  • HEEEELPPPPPPP!!!!!!!
    15·1 answer
  • If 20 apples cost $7, what is the unit cost?
    5·1 answer
  • 6(a + 12) equivalent expressions
    15·1 answer
  • (Write your answers on the space provided) The World Health Organization (WHO) reported that about 16 million adolescent girls b
    14·1 answer
  • I will brainlist who can answer this 2 question!
    6·1 answer
  • Mario worked from 8:25 to 12:45 yesterday.Today he will work 11:20 to 3:10. How many hours did he work in all?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!