1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Troyanec [42]
3 years ago
12

Write each ratio as a unit rate

Mathematics
1 answer:
Svetradugi [14.3K]3 years ago
6 0
The answer is 18 water bottles in a case.. but where did you get the negative nine over nine before your answer
You might be interested in
Solve this quadratic equation 5x^2+3x+4=25
VikaD [51]

Answer:

the answer is about 1.2

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Why do you weigh more on earth than space?
Rama09 [41]

Hello there, Lithommie


You see accroding to newtons gravitational law an object that weighs more on earth wieghs less in space due to the lack of strenthness of gravity.


If my answer helped you understand more clearly i would glady apriciate brainliest thank you and have a great day!

6 0
2 years ago
Picture picture picture
cluponka [151]
Soo what do you need help with? It seems pretty easy. I can help you if you want.
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can anyone show me how to do this?
mrs_skeptik [129]

Answer:

It's 3 feet

Step-by-step explanation:

Because you are trying to reach the window that is 15 feet, so you would place the 18 foot ladder 3 feet from the house so then it would be at an angle and then it'll reach to the window properly.

3 0
2 years ago
At the local bakery, Ariel bought 2 oatmeal cookies for $1.50. Mei bought 1/2 dozen oatmeal cookies for $4.50. Becky bought 8 oa
elena55 [62]

Answer: Yes. The cookies are $ .75 each. The total cost is proportional to the number of cookies purchased.

T = $.75 × c

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP ASAP!
    6·1 answer
  • Miss Jones attended a Southern living home party to purchase the base which cost 34.99 shipping charge was three dollars and 8.2
    15·1 answer
  • A coin bank that excepts only nickels and dimes contains $9.15. There are three more than twice as many nickels as there are dim
    9·1 answer
  • carl crumbled a piece of paper before throwing it into the trash can. Which is true about the paper after it was crumbled
    9·2 answers
  • A dairy farmer plans to enclose a rectangular pasture adjacent to a river. To provide enough grass for the herd, the pasture mus
    9·1 answer
  • Suppose one of your friends was absent from school on the day your math class learned about graphing rational numbers on the num
    6·2 answers
  • Sandy has 16 roses, 8 daisies, and 32 tulips. She wants to arrange all the flowers in bouquets. Each bouquet has the same number
    12·2 answers
  • Which of the following relationships is a function? A. B. y2 = 2x2 C. D. y2 = x2 – 3x + 4
    10·1 answer
  • You can use place value to think about the expression 9×6,128
    6·2 answers
  • Please can someone give me the answers to all three of them. THIS IS TIMED PLEASE HELP ME QUICK! (30 points)
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!