1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firlakuza [10]
4 years ago
10

What is Pablo's ratio of free to paid minutes

Mathematics
1 answer:
8_murik_8 [283]4 years ago
4 0
The answers is 2:10 or 2/10
You might be interested in
Here is a sequence of numbers:
Anettt [7]

Triangular number sequnce

8 0
3 years ago
Find the area please
Natasha2012 [34]

Answer:

7.07

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
1. Choose the correct answer.
Margaret [11]

Answer:

Equilateral triangle

Step-by-step explanation:

equilateral triangle is a triangle in which all three sides have the same length

6 0
3 years ago
What is 138 rounded to the nearest hundredth
serg [7]

Answer:

hundred and hundredth are way different 11.75 I think it would be tho

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The double number line shows that 555 pounds of avocados cost \$9$9dollar sign, 9.
Mice21 [21]

Answer:  

1 pound of avocado costs $1.8.

Step-by-step explanation:

This problem is just a simple division problem. We jest need to divide the given values to get the answer. For our problem, to know the price of 1 pound of avocado, we need to divide the $9 by 5 since the problem stated that the price of 5 pounds of avocados is $9.

Given:

5 pounds avocados = $9

Required:

cost of 1 pound of avocado

Solution:

$9 / 5 pounds = $1.8/pound

1 pound avocado = $1.8

Notice from the first line of solution, the unit became $ per pound. This means that we did the right operation since we are looking for the price per pound.

To check if we computed for the correct value, we should multiply $1.8 to 5. If the answer from doing this is $9, then our answer is correct.

Checking:

$1.8 * 5 = $9

Therefore, the cost of 1 pound of avocado is $1.8

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Annie took out a single payment loan for $680 that charged a $90 fee. How much does she have to pay by the time the loan reaches
    9·1 answer
  • Which equation is in point-slope form and depicts the equation of this line?
    13·1 answer
  • Solve −8x ≤ 2.
    15·2 answers
  • Hey can you please help me posted picture of question
    8·2 answers
  • Which two-dimensional shape can be rotated to create this solid object?
    15·1 answer
  • What is sqrt 6/5 in it's simplest radical form?
    8·1 answer
  • Mixed numbers between 0 and two with an interval of one third between each pair of mixed numbers
    6·1 answer
  • Homework due this midnight :0 √∛∛∡∡↓⇄⊃↓→↔
    7·2 answers
  • 0.77 m = how many cm
    15·2 answers
  • 2/5+3/8= i will give brainliest
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!