1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dmitriy555 [2]
3 years ago
12

I NEED HELP NOW WHAT IS 2+2

Mathematics
2 answers:
Vaselesa [24]3 years ago
7 0
The answer should be 4
scoray [572]3 years ago
5 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

2+2 = 4

You might be interested in
4x - 17 = 32 what is x
katrin [286]
X = 12.25 and I’m typing this to get to 20 characters
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of three and seven times a number is -74. What is the number?
Dima020 [189]
<h3>♫ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ♫</h3>

➷ Form an equation with 'x' as the unknown number

7x + 3 = -74

Subtract 3 from both sides:

7x = -77

Divide both sides by 7:

x = -11

The number is -11

<h3><u>✽</u></h3>

➶ Hope This Helps You!

➶ Good Luck (:

➶ Have A Great Day ^-^

↬ ʜᴀɴɴᴀʜ ♡

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hour how much does davon charge per hour for a skateboard rental HELPP I BEG
Setler79 [48]

Answer:

$7

Davon charges $7 per hour of rental

6 0
3 years ago
I need help ASAP!! Please help me
Verdich [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
1 1/2x4 1/4 solve problem in simplest form
olganol [36]

Answer:

6 3/8

Step-by-step explanation:

1.5x4.25=6.375=51/8= 6 3/8

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Sandy is working with a carpenter to frame a house. They are using 8-foot-long boards, but each board must be cut to be 7 feet,
    13·2 answers
  • 2 3/4 pound of veggie burgers for $8.80 what is the unit price per pound of veggie burgers
    8·1 answer
  • Which graph shows the solution to the system of linear inequalities?
    11·2 answers
  • The temperature at the base of a mountain is 9 degrees. For every 1000 feet rise in altitude, the temperature drops 3 degrees. T
    7·1 answer
  • When Justin purchased a new kayak, he paid a 6% sales tax. The amount of sales tax he paid was $84. What was the total cost of t
    13·1 answer
  • CAN SOMEONE PLZ HELP ME?? PLZ DO YOU KNOW ABOUT Coordinate Planes??!! plzzzzzz help
    6·2 answers
  • Find the measurement of the question mark. please help image included.
    13·1 answer
  • Can we say ((-16)÷4) ÷ (-2) is the same as (-16)÷ (4÷(-2)?<br><br>​
    11·2 answers
  • 15 4/7 - 11 ⅖=???????
    6·1 answer
  • Standard form of 1.23 * 10 to the 11th power <br>​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!