Any number less than -3, so -3.5, -4, -5, -6, -6.35368, -7, etc.
If Jose bought three Chocolate Bars for 18$ 18 divided by 3 would equal 6. Therefore each Chocolate Bar would cost 6$.
The answer should be 4x+5
Please let me know if I’m wrong!
B is the correct answer choice I know it