Answer:
$2
Step-by-step explanation:
To get this number you can divide the cost by the amount of bars of soap.
12/6=2
20/10=2
Hope this helps!
Answer = 2x^2+6x+1
3x+2+2x^2+3x-1
3x+1+2x^2+3x
Now combine like terms
3x+1+2x^2+3x
6x+1+2x^2
Rearrange terms
6x+1+2x^2
2x^2+6x+1
Answer:
D
Step-by-step explanation:
It's the only thing not listed aka the number of math problems.
Answer:
-18
Step-by-step explanation:
((-3)2)3
First, you multiply -3 and 2 which equals -6
-3·2=-6
Then, you multiply -6 and 3 which equals -18
-6·3=-18
Answer:
difference between linear equations and inequalities is the solution set. A linear equation of two variables can have more than one solution. For instance, with x = 2_y_ + 3, (5, 1), then (3, 0) and (1, -1)
Step-by-step explanation: