1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VikaD [51]
3 years ago
9

What is 0.6 of 120 really hard and i need an answer for today

Mathematics
1 answer:
ddd [48]3 years ago
5 0
0.6\ of\ 120\ is\\\\0.6\cdot120=6\cdot12=72\leftarrow Answer
You might be interested in
Solve each question using the quadratic formula? X2+4x+3=0
Sergeeva-Olga [200]
<span>x=<span>−<span><span>1<span> or </span></span>x</span></span></span>=<span>−<span>3 i think lol</span></span>
8 0
3 years ago
Nick started 60% of his team's football games this year he started in a total of 12 games
mrs_skeptik [129]

Answer:

20

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is the mean of -3, 4, 8, -1, -4, -2, 0, 2, 5, 2, -3, 1
Rom4ik [11]

Answer:

3/4 or .75

Step-by-step explanation:

The mean means the average so you would add up all the numbers then divide by how many numbers there are

-3+4+8+-1+-4+-2+0+2+5+2+-3+1= 9

9/12= 3/4 or .75

depends whether or not you want it in fraction or decimal form

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 5s fact to multiply 6x8?
arlik [135]
What are you trying to ask ??
4 0
3 years ago
In each box, 15% of the total candies are cherry flavored. In a box of 20 candies, how many are cherry flavored?
adoni [48]
3 are cherried flavored.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Credit card buying has become an important part of the economy of the United States.
    8·2 answers
  • Kenyan bought 3.4 pounds of nails for his construction job. Each pound cost $1.59. How much did he pay for the nails? Round to t
    8·1 answer
  • Please answer if known - thnx so much
    7·2 answers
  • 8) Lucy is 48 inches tall. Charlie is x inches taller. Which expression represents Charlie's
    14·1 answer
  • Jacoby says that they
    11·1 answer
  • The difference between two numbers is 275.the smaller number is 236 what is the sum of both numbers​
    13·1 answer
  • 1, I cannot fail this if I do I have a F in math!! Please make sure u know it’s correct I can’t do it alone.
    10·1 answer
  • Please help me please
    5·2 answers
  • ill give brainliest!! Solve these equations for the variable. Check your solutions. please put the answers to this
    5·1 answer
  • A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!