1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KiRa [710]
3 years ago
10

Pls 24 n 3-4 am not understanding them can u solve them pls

Mathematics
1 answer:
Lynna [10]3 years ago
4 0
Can you re-upload the question.
You might be interested in
You are selling t-shirt for $15 each as a fundraiser. You sold 17 less today then you did yesterday. Altogether you have raised
jeyben [28]

Answer: 28

Step-by-step explanation:?

4 0
3 years ago
Hamid bought 4.5 pounds of strawberries. The total cost of the strawberries was $8.10. How much did each pound of strawberries c
ankoles [38]

Answer:

$1.80 per pound

Step-by-step explanation:

divide the cost by the number of pounds of strawberries to get your answer

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is longer between 500 feet and 350 yards<br>​
Mariana [72]

Answer:

350 yards

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Give an example of dividing a negative and a negative
Levart [38]
-8/-2 = 4

negative divided by a negative is always positive. ;)
3 0
3 years ago
Which one is greater 24*36 or 18 twenty-fourths doblulded ​
bekas [8.4K]

Answer:

SO 18²⁴ IS GREATER

Step-by-step explanation:

24×36=864

18²⁴=1.3382588×10³⁰

HOPE IT WILL HELP ^_^

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Toby's Tiny Toys have fixed expenses of $53,900 for the production of their tiny toys. Toby's has a variable expense of $12.50 a
    14·1 answer
  • Show how to solve the problem 378×6 Using Pl. value with regrouping explain how you knew when to regroup
    15·1 answer
  • Find a degree 3 polynomials with real coefficient having zeros 2 and 4i and a leading coefficient of 1. Write P in expanded form
    5·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    9·1 answer
  • Price of pizza increased from $6 to $9. What is the percent of increase in price?
    11·1 answer
  • A line crosses the coordinates (-3,5) and (4,-2). What is the slope of the line?
    12·1 answer
  • A wave with a frequency of 60 hertz would generate 60 wave crests every
    15·1 answer
  • Find the circumference of the circle use 3.14 for
    10·1 answer
  • What is 66 decreased by 59
    6·2 answers
  • A Big Mac has about 600 calories and a mass of about 200 grams. how many calories are in 10 grams of a Big Mac?
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!